Dieta Dukana – wstęp

Wiele osób wciąż szuka diety idealnej. Mój mąż postanowił po raz drugi spróbować diety Dukana. W zeszłym roku udało mu się schudnąć 12 kg, ale w czasie mojej ciąży przytył razem ze mną 🙂 Wczoraj postanowił, że 16 sierpnia (po długim weekendzie spryciarz 🙂 ) rozpoczyna. W związku z powyższym zacznie pojawiać się wiele przepisów związanych właśnie z tą dietą. Ja w kilku(-nastu) zdaniach postaram się opisać na czym polega dieta dukana.

Dieta Dukana (nazywana również: dieta protal, dieta proteinowa, dieta białkowa) uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych diet na świecie. Niezbędne jednak jest przestrzeganie tzw. zasad. Cała dieta podzielona jest na 4 etapy. 2 pierwsze etapy to tzw. fazy chudnięcia, a 2 kolejne to fazy utrwalania oraz stabilizacji wagi.

Etapy Diety Dukana:

Etap 1:

faza uderzeniowa (etap, w którym spożywamy w zasadzie same czyste białka – trwa od 5 do 10 dni, chociaż w książce jest chyba napisane 5-7)


Etap 2:
faza naprzemienna (etap ten charakteryzuje się tym iż przez tydzień jjemy proteiny, a kolejny tydzień to białka + niektóre warzywa – fazę tą stosujemy aż do momentu uzyskania zamierzonej wagi)

Etap 3:

faza utrwalania osiągniętej wagi (jeżeli np. schudliśmy 15 kg to faza trwa 150 dni – 10 dni na każdy kg – w tym etapie powoli włączamy produkty, których do tej pory nie mogliśmy spożywać, a raz w tygodniu można urządzić sobie tzw. „ucztę”)

Etap 4:

faza stabilizacji (ostatni etap, który nigdy się nie kończy – polega to na wybraniu jednego dnia w tygodniu, w którym będziemy jedli tylko białka – pozostałe dni to normalne posiłki czyli jjemy to co chcemy, oczywiście z głową)

Tak w wielkim skrócie wygląda dieta dukana. Do czwartku pojawi się dokładny opis 1 fazy czyli uderzeniowej. Może ktoś ma ochotę dołączyć do mojego męża, który obiecał codziennie nowe przepisy oraz sprawozdania 🙂

Podobne posty:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
Dieta Dukana - wstęp, 7.0 out of 10 based on 3 ratings
3 Comments

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *